Kur gyvena baimė ir nerimas; Santykis su vidiniu vaiku

0.00

Produkto nuorodą galėsite rasti savo el. pašte.

11 min.

Praktika-meditacija Kur gyvena baimė ir nerimas (1 dalis)

                                   Santykis su vidiniu vaiku (2 dalis)

        

1 dalyje paleidžiam savo baimę ir nerimą, 2 dalyje susitinkame su vidiniu vaiku tam tikroje situacijoje ir stebime savo pojūčius, kilusius jausmus toje konkrečioje situacijoje. Paleidus baimę ir nerimą situacija išsigrynina, ją stebim ramybės būsenos, tad ir reakcijos tikresnės, labiau išgrynintos.

Ši praktika pirmiausia padeda atrasti nerimo priežastis, kurios dažniausiai kyla iš vaikystės. (Jei ir kyla abejonių, ar medituojant išnyranti situacija išties buvo, ar tai vaizduotės vaisius, ji bus artima tikrovei, – išplauks iš pasąmonės.) Praktika padeda atsikratyti negatyvių jausmų, pajausti palengvėjimą. Taip pat – suprasti savo santykį su vidiniu vaiku (kokie jausmai kyla medituojant – noras vaiką paguosti ar prisidėti prie skriaudikų). Tam, kad būtų galima pagydyti savo sužeistą vaiką arba užmegzti su juo tvirtesnį ryšį, pirma reikia su juo susipažinti ir suprasti. 

Kodėl svarbu palaikyti darnų ryšį su savo vidiniu vaiku, suprasti ir atliepti jo poreikius? Vidinis vaikas – kiekvieno iš mūsų asmenybės dalis. Jei ji jaučiasi apleista, jei jos poreikiai nepatenkinti, tikėtina, ir mes negalėsime gyventi visaverčio gyvenimo, pilnais plaučiais įkvėpti ramybės ir harmonijos. Tikėtina, nesijausime saugūs ir pasitikintys savimi. Vidinis vaikas – tai mūsų nerūpestingi džiaugsmai, nuostabos, mėgavimasis, susidomėjimas, tyras džiaugsmas ir nesuvaidintos emocijos. 

Atlikę šią meditacinę praktiką užduokite sau klausimus ir labai atvirai bei nuoširdžiai į juos patys sau atsakykite: kam man to reikia, ką man tai duoda? Ką iš to sužinojau, ką supratau? Kuo man tai pasitarnauja? Kuo trukdo? 

Jei medituojant kyla neigiamų jausmų savo vidinio vaiko atžvilgiu (o taip gali nutikti), labai svarbu juos priimti. Neteisti savęs ir nesmerkti. Tai nerodo, kad esate blogas žmogus, tai yra jūsų sutrūkinėjusio ryšio su vidiniu vaiku išraiška. Kodėl tas ryšys sutrūkinėjęs? Ką tai jums sako? Ko trūksta vidiniam vaikui (jums), kad jis jaustųsi gerai? Kaip tai įgyvendinti, kaip atliepti jo norus ir poreikius?

 

Jei galite kvėpuoti, vadinasi, galite ir medituoti.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Kur gyvena baimė ir nerimas; Santykis su vidiniu vaiku”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *