17 min.
Sąmoningumo meditacija. Šią praktiką dar galima pavadinti savęs tyrimo meditacija arba savęs meditacija. Tai savęs pažinimo būdas. Sąmoningumo technikos pagrindas – siekis suvokti savo „aš“. Kam to reikia?
Padeda sulėtėti, kai kasdienis tempas toks greitas, kai užgriūna daugybė reikalų, darbų, kai kabina nerimas. Padeda sugrįžti į dabarties akimirką. Padeda mažiau graužtis dėl praeitis ir neprapulti ateities planuose.
Tik dabarties akimirkoj vyksta tikrasis gyvenimas, tik dabarties akimirkoj žmogus gali tobulėti, augti, atrasti savo kelią, geriau emociškai jaustis, patirti mažiau streso, apraminti negatyvias emocijas, jam lengviau susikaupti, susitelkti.
Mus taip dažnai pasiglemžia praeitis, ateitis, ekranai ar tiesiog mintys. Ir pagauti akimirkos pojūtį darosi vis sunkiau.
Mes nesam tik mūsų kūnas, nesam mūsų išorė. Mes esam esybė, vidinė šerdis, esmė, iš kurios kyla visi atsakymai. Nurimus protui kalba mūsų vidus, o vidus dažnai žino teisingus atsakymus.
Medituodami leidžiam viskam būti, leidžiam pasauliui būti tokiam, koks jis yra, viską priimam, nieko nevertinam.
Nuolat praktikuodamas šią meditacijos techniką, žmogus tobulina savo sąmoningumą, pradeda suvokti pasaulį, ir, svarbiausia, save. Netgi atėjus pašalinei minčiai ir paklausę, kodėl tu atėjai dabar, ką nori man pasakyti, galim sulaukti netikėto ir informatyvaus atsakymo. Galime užduoti absoliučiai kokius tik norime klausimus. Galime susitelkti į vieną vienintelį, jei būtent į jį norisi gauti atsakymą. Galima klausti iš tam tikros srities. Bet visada verta savęs paklausti – kas aš esu.
Jei galite kvėpuoti, vadinasi, galite ir medituoti.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.